top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Yoket?

Çünkü et yok =), köftelerimiz komple bitkisel ve vegan.

Ürünlerinizde protein oranı nedir?

Yoket ürünlerinin 100 gramında 14.6 g protein bitkisel protein bulunmaktadır.

Ürünlerinize nereden ulaşabilirim?

Restoran listesine ulaşmak için tıklayınız.

Bireysel satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız.

Ürünlerinizin içerik bilgileri nedir?

İçindekiler: Su, tekstüre soya proteini, soya protein konsantresi, patates nişastası, pancar tozu, galeta unu, soğan aroması, karabiber, kimyon, karbonat, rafine pamuk yağı, metil selüloz, beyaz sirke, doğal aroma vericiler, mantar ekstraktı, yağ tozu (Palm, Hindistan cevizi), tuz, maltodekstrin, nar ekşisi, tütsü aroması, ayçiçeği lesitini.

Optimum bir tat için Yoket'i nasıl pişirmeliyim?

Köfte ve hamburger köftesi için: Yoket köftesini pişirmeden bir kaç saat önce (+4°C) buzdolabında çözdürerek veya çözdürmeden pişirip tüketebilirsiniz. Önceden orta - yüksek ateşte ısıtılmış tavaya, ızgaraya ya da mangala köfteyi atın, her iki tarafını eşit sürelerde pişirin. Dondurulmuş köfteler için her bir yüzeyi 2/2.5 dk, çözündürülmüş köfteler için her bir yüzeyi 1/1.5 dk kadar pişirin. 

Kıyma için: kıymamızı normal kıyma gibi şekillendirerek veya kavurarak dilediğiniz gibi pişirebilirsiniz. Size lezzetli sandviçler, hamburgerler, kebaplar, lazanya, bolonez soslar, tacolar, dolmalar, biberler ve çok daha fazlası için sonsuz olanaklar sunar!

Bitki bazlı etin çevresel etkisi geleneksel etle karşılaştırıldığında nasıldır?

Yoket et ürünleri, geleneksel et üretimine göre daha düşük çevresel etkiye sahiptir. Bu, daha düşük sera gazı emisyonlarını, daha az su kullanımını ve üretim için daha az araziye ihtiyaç duyulmasını içerebilir.

Bitkisel et nasıl yapılır?

Bitki bazlı et tipik olarak soya, buğday, bezelye ve diğer baklagiller gibi bitki bazlı bileşenler alınarak ve daha sonra geleneksel et ürünlerinin tat ve dokusunu taklit edecek şekilde işlenerek yapılır. Bu, burgerler, sosisler ve daha fazlası gibi geleneksel etlere çok benzeyen ürünler oluşturmak için bağlama, tekstüre etme ve tatlandırma gibi tekniklerin kullanılmasını içerebilir.

Yoket eti sağlıklı mı?

Birçok bitki bazlı et seçeneği, geleneksel ete sağlıklı bir alternatif olabilir. Tipik olarak doymuş yağ ve kolesterolde daha düşük ve lif, vitamin ve minerallerde daha yüksektir.

Yoket veganlar ve vejetaryenler için uygun mu?

Evet, Yoket bitki bazlı et, hiçbir hayvansal ürün içermediğinden veganlar ve vejetaryenler için uygundur.

bottom of page