top of page

MALZEMELERİMİZ
SADECE bİtkİlerden!

Vegan bitkisel protein - Yoket

PROTEİNLERİMİZ
 

SOY TVP: Soya unu konsantresinden yapılır ve %50 ile %70 arasında protein içerir. Rehidrasyona ihtiyaç duyan granüller olarak sunulur. TVP'miz GDO'lar olmadan yapılmıştır

 

SOYA PROTEİN İZOLATI: Soya fasulyesinden elde edilen bir protein izolatıdır, un gibidir ancak protein izole içeriği daha fazladır. Çok sindirilebilir oldukları için çocuklar, hamile ve emzikli kadınlar ve yaşlılar için çok uygundurlar.

AROMA VE RENKLENDIRME
 

PANCAR TOZU: Biz onu renklendirici olarak kullanıyoruz, ama aynı zamanda bazı şaşırtıcı sağlık yararları da var: kan basıncını düşürebilir, beyin gücünü artırabilir, atletik performansı iyileştirebilir, iltihapla savaşabilir ve çok daha fazlasını yapabilir!

AROMALAR: Ürünlerimizde etin tadını oluşturmak için çoğunlukla kurutulmuş deniz yosunlarından ve diğer içeriklerden yapılan çok çeşitli %100 vegan aromalar kullanıyoruz.

Doğal aroma vericiler - Yoket
Patatates nişastası - Yoket vegan köfte

KARBONHİDRAT
 

PATATES NİŞASTA VE METİL SELÜLOZ: Bağlayıcı etkileri ve suyu tutması ve nemli ve çiğnenebilir bir doku oluşturmaya yardımcı olması nedeniyle tarifimizde patates nişastası ve metil selüloz kullanıyoruz.

YAĞLAR
 

Pamuk Yağ: Duman noktası çok yüksek olduğu ve pişerken ürünü yakmadığı için yöresel pamuk yağı kullanıyoruz. Pamuk tohumu yağı, yüksek kolesterol ve kan basıncı, artrit, gut, zayıf bağışıklık sistemi, bunama, belirli kanserler, inflamatuar durumlar, yaralar, kesikler, sıyrıklar ve cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olabilir.

Ayrıca ağızda lezzetli bir yağlılık hissi sağlamak için çok küçük miktarlarda palm ve hindistancevizi yağı kullanıyoruz.

Pamuk yağı - Yoket vegan
Vegan baharatlar - Yoket köfte

BAHARATLAR

VE FAZLASI
 

BAHARATLAR: Etimizin tadına biraz derinlik katmak için bazı baharatlar (kimyon, soğan tozu ve karabiber) kullanıyoruz.

AYÇİÇEK LESİTİNİ: Zeytinyağı yapımında olduğu gibi soğuk pres sisteminde işlenir. Yağ ve diğer malzemeleri karıştırır. Lesitin vücudunuz için gereklidir. Ayçiçeği lesitini, kolin ve diğer esansiyel yağ asitleri açısından zengindir, hatta bazı insanlar onu ek olarak alır.

SAVE OUR PLANET

İÇİNDEKİLER

Su, tekstüre soya proteini, soya protein konsantresi, patates nişastası, pancar tozu, galeta unu, soğan aroması,  karabiber, kimyon, karbonat, rafine pamuk yağı, metil selüloz, beyaz sirke, doğal aroma vericiler, mantar ekstraktı, yağ   tozu (Palm, Hindistan cevizi), tuz, malto dekstrin, nar ekşisi,tütsü aroması, ayçiçeği lesitini.Alerjen olarak soya ve glüten  içermektedir.

PİŞİRME ÖNERİLERİ

Optimum bir tat için pişirme önerilerimiz bunlar: 

Köfte ve hamburger köftesi için: Yoket köftesini pişirmeden bir kaç saat önce (+4°C) buzdolabında çözdürerek veya çözdürmeden pişirip tüketebilirsiniz. Önceden orta - yüksek ateşte ısıtılmış tavaya, ızgaraya ya da mangala köfteyi atın, her iki tarafını eşit sürelerde pişirin. Dondurulmuş köfteler için her bir yüzeyi 2/2.5 dk, çözündürülmüş köfteler için her bir yüzeyi 1/1.5 dk kadar pişirin. 

Kıyma için: Kıymayı normal kıyma gibi şekillendirerek veya kavurarak dilediğiniz gibi pişirebilirsiniz. Size lezzetli sandviçler, hamburgerler, kebaplar, lazanya, bolonez soslar, tacolar, dolmalar ve çok daha fazlası için sonsuz olanaklar sunar!.

bottom of page